O projekcie

Celem projektu LABORATORIUM PRZYRODY jest wzrost świadomości społecznej nt. różnorodności biologicznej i jej znaczenia dla zrównoważonego rozwoju. Zapraszamy dzieci , młodzież, członków i wolontariuszy organizacji pozarządowych na  lekcje  i warsztaty przyrodnicze, na projekcje filmów przyrodniczych w Kinie Przyrody. Zapraszamy na wydarzenia promujące bioróżnorodność:

  • 20 maja – konferencja z okazji Międzynarodowego dnia Różnorodności Biologicznej pt. „Bioróżnorodność – nasze życie”
  • 27 czerwca – Dzień Motyla
  • 4 lipca – Święto Łąki
  • 8 sierpnia – Dzień  Pszczoły
  • 5 września – Piknik Naukowy NIEZAPOMINAJKI
  • 3 października – Dzień Chwastów
  • 7 maja 2016 roku – konferencja pt. „Bioróżnorodność Warmii i Mazur”.

W ramach projektu, urządzone zostaną  3 edukacyjne ścieżki przyrodnicze: „Kamienie mówią”, „Rośliny chronione i inwazyjne”, „Woda – źródłem życia”. Wybudujemy Obserwatorium Przyrody, w którym dzieci i młodzież będą mogli prowadzić przez cały rok obserwacje i doświadczenia przyrodnicze. Wydana zostanie publikacja pt. „Bioróżnorodność – nasze życie”.

Wszystkie zajęcia w ramach projektu „Laboratorium przyrody” są bezpłatne.

Projekt „LABORATORIUM PRZYRODY” dofinansowany jest z Funduszy EOG w ramach Programu „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów”.
Poprzez fundusze EOG i fundusze norweskie, Islandia, Liechtenstein i Norwegia przyczyniają się do zmniejszania nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmacniania relacji dwustronnych z państwami beneficjentami w Europie. Trzy państwa ściśle współpracują z UE na podstawie Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (Porozumienie EOG).
W okresie 2009–2014 wartość funduszy EOG i funduszy norweskich wynosi 1,79 miliarda euro. Norwegia zapewnia około 97% łącznego finansowania. Fundusze są dostępne dla organizacji pozarządowych, instytucji badawczych i szkół wyższych, sektora publicznego i sektora prywatnego w 12 nowoprzyjętych państwach członkowskich UE oraz Grecji, Portugalii i Hiszpanii. W ich ramach ma miejsce szeroka współpraca z podmiotami z państw darczyńców, a przedsięwzięcia mogą być wdrażane do 2016 r. Najważniejsze obszary wsparcia obejmują ochronę środowiska i zmiany klimatyczne, badania i stypendia, społeczeństwo obywatelskie, ochronę zdrowia i wsparcie dla dzieci, równość płci, sprawiedliwość i dziedzictwo kulturowe.

Współpracują z nami